9. Kiki festival

U srijedu, 07.10.2020. godine sve skupine sudjelovale su u programu 9.-og Kiki festivala koji se ove godine održavao i u hibridnom formatu od 05.- 09.10.2020. Dječji filmovi bili su dostupni online u cijeloj Hrvatskoj.

Djeci su po skupinama puštani filmovi koji su bliži njihovoj dobi. Iako je za predškolsku dob bilo navedeno da su filmovi za djecu od 4 godine na dalje 2 kraća filmića puštena su i jasličkim skupinama koje su jako dobro reagirale.

Sveukupna reakcija djece na puštene filmiće bila je izvrsna, djeca su bila zadovoljna, svidjele su im se projekcije i nešto novo i drugačije. U predškolskoj skupini bilo je pitanja zašto se u većini filmova ništa ne govori, a svi su jako dobro reagirali na filmić „Maestro“ te su starija djeca komentirala da im kratko traje.

S obzirom na izvrsne reakcije djece, a i odraslih nadamo se da ovo nije posljednji put da se Kiki festival odvio na ovaj način te da ćemo ponovno imati priliku uživati u filmićima iz različitih zemalja Europe.